sadsad x
asdasd
Garanti ve İade Koşulları

Garanti Koşulları
Tüm ürünler aksi belirtilmediği takdirde üretici firmaların garantisi altındadır. Garanti koşullarının geçerli olabilmesi için kargo teslimatı esnasında ürünü mutlaka kontrol ediniz. Herhangi bir hasar gördüğünüzde tutanak tutturarak ürünü teslim almayınız.Tutanak tutturduğunuz belge ile ilgili malumatı .merinosoutlet@hotmail.com adresine e-meil yoluyla Ürün üzerindeki işlemleri ve ürünle ilgili hasarı,en geç 2 gün içersinde tarafımıza bildiriniz.AKSİ TAKDİRDE ;ürünün deforme olması ya da ürünün orijinal dizaynının bozulması garanti kapsamı dışında kalmasına sebebiyet vermektedir.

Ürün İade Koşulları
Sitemiz üzerinden satın aldığınız ürünün deforme olması kargoda hasar görmesi halinde teslimat tarihinden itibaren en geç aynıgün içerisinde sayfamızdaki halivadisi.com adresimizle online destek bölümünden bizimle iletişim kurmanız kargo teslim anında da hasar gördüğüne dair tutanak tutturmanız gerekmektedir.Bu bilgileri takiben kargo şirketi ile bize ulaştıracağınız hasarlı ürün yenisi ile değiştirilecektir.


                                  Sipariş edilen ürün outlet ürünü,Özel fiyatlı indirimli ürün,özel sipariş,müşteri talebine göre özel ebatta kesim,Müşteri talebine göre  kişiyeözel yaptırılmış ürün ise, bu tür ürünler özel fiyatlı indirimli veya normal fiyatının üzerinde olan ürünlerdendir. Yasalarımız gereği bu tür ürünlerde sipariş verildikten sonra Değişim ve iade yapılamaz.Müşteri özel sipariş vermeden önce bu şartları kabul etmiş sayılır.Ayrıca ürün değişim veya iade işlemi yapacak olan satın alan Ürün faturasının aslını göndermek zorundadır.

  • Değerli Müşterilerimiz;
  • 4 NİSAN 1996 Tarihinde 22620 - 6548000000030 Sayılı Resmi Gazetede Yayınlanan 54 Seri Nolu KDV genel tebliği B-Bendine göre iade edilmek veya değişim yapılmak istenen ürünlere ait Satın aldığınız ürünün Faturası Aslı olmadan Satıcı firma tarafından hiç bir işlem yapılmayacaktır.İade veya değişim yapılacak ürünün Satış belgesi ürün yanında gönderilmesi Yasal zorunluluğu vardır.

                                   Ürün hatası ve deforme olması müşteri kullanımından oluşmuşsa veya 14 günlük süre içerisinde ürün kullanılmışsa orjinal ambalajı açılmış ve ambalaj deforme olmuşsa bir başka müşteriye gönderilemeyecek duruma ürün alıcı tarafından getirilmişse,ürün teslim anında hasarı gördüğü halde müşteri kargodan tutanak tutturmamışsa ve mail yoluyla satıcı firmaya bildirimde bulunmamışsa   ürünün iade ve değişimi yapılmaz.Şayet müşteri iade edeceğim diye ısrarcı olursa halivadisi.com sitesi ne vermiş olduğu zararı kabul etmiş sayıldığından satıcı şirkete tazmin hakkı doğar.

                                    Bu şekildeki herhangi bir ürün firmamıza bilgimiz ve yazılı bildirim yapılmadan alıcı tarafından satıcı firmaya keyfi değişim veya iade için gönderilen ürün olursa,kargo tutanağı olmayan,müşteri tarafından kullanılmış bulunan,özelkesim,özel sipariş ürünlerinde  firma depo sorumlularımız tarafından teslim alınmayacaktır.Ürün gidiş ve geliş ücretleride alıcıya ait olacaktır.

Online mağaza ürünlerimizden,özel indirimli fiyattan ve kişiye özel yaptırılan standart dışı olmayan güncel ekrandaki ürünlerden satın alınan ürünlerde, iade ve değişim şartları 4077 sayılı kanun hükmündeki maddeleri geçerlidir.Müşteri bu şartları kabul ederek alışverişini tamamlar.

                                                                   ÜRÜN İADE FORMU

                                                           merinosoutlet@hotmail.com   
Ürün İade edilebilecek şartlara uymaktaysa  Yukarıda yazılı Email adresimize  yazılı olarak bildirim yapılması Yasalarımız gereği zorunludur.
Ürün gönderim öncesi Satıcı Firmanın  Sattıığı ürünün iade sebepleri ile alakalı alıcı tarafından  bilgilendirilmiş olması 4077 Sayılı Kanun gereğidir.Alıcı müşterilerimize önemle duyurulur.

Mail Gönderirken dikkat edilecek hususlar......

a) Tam olarak doldurulmuş onaylı ürün iade formu
c) İade ürünün faturası birlikte gönderilmesi zorunludur.

İade edilecek üründe;
Değerli Müşterilerimiz;

  • 4 NİSAN 1996 Tarihinde 22620 - 6548000000030 Sayılı Resmi Gazetede Yayınlanan 54 Seri Nolu KDV genel tebliği B-Bendine göre iade edilmek veya değişim yapılmak istenen ürünlere ait Satın aldığınız ürünün Faturası olmadan Satıcı firma tarafından hiç bir işlem yapılmayacaktır.İade veya değişim yapılacak ürünün Satış belgesi ürün yanında gönderilmesi Yasal zorunluluğu vardır.

a) İade talebi satıcı tarafından onaylanmamış hiçbir iade ürün depo tarafından kabul edilmeyecektir.
b) İade ürünün,Ürün kutusu hasarsız ve ürünler satılabilecek durumda olmalıdır.
c) Satıcı tarafından,İade talebi onaylandığı takdirde tarafınıza Mail yoluyla bilgi verilecektir.
d) İade edilecek ürünün aksesuarları varsa,aksesuarlar eksiksiz gönderilmeli ve herhangi bir hasar görmemiş olmalıdır.
f) İade ürün Yanında sarf olarak verilen malzemelerin kullanılmış olması durumunda iade alınmıyacaktır
g) Gerekli şartlar oluştuğunda Kargo ücreti satıcıya aittir.
h) İade edilecek ürünler ambalajları hasar gördü ise iade şartları oluşmaz.
ı) Ürün teslim tarihinden itibaren neden belirtilerek 14 iş günü içerisinde iade edilebilir.
i) Ürün Özel kesim, Özel sipariş,outlet ürünü ise ürünü ise değişim yapılamaz.

l) İade üründe hasar,bozulma,demode olma gibi durumlarda Gönderene,satıcı firma tarafca tazmin hakkı doğar

Ürününüz bize veya tedarikçimize ulaştığında kontrol edilecek ve iade koşullarına uygun olması durumunda ücret iadesi veya değişim işleminiz en kısa süre içersinde ödeme koşullarınız göz önünde bulundurularak yapılacaktır
Ürün satın alırken Ödemeniz nakit ödemiş iseniz iadeniz nakit olarak,ödemeniz kredi kartı taksitli olarak yapıldı ise taksit aylarına göre süresi geldiğinde para iadesi yapılacaktır.


Not: İade edilecek ürünün Satıcı ile karşılıklı mutabakatı sağlandıktan sonra kargo sırasında zarar görmemesi için lütfen , ürünü başka bir kutu veya naylon ambalaj içine koyunuz.
ÖNEMLİ HATIRLATMALAR ;
***Ayrıca anlaşmalı olmadığımız kargolar ile  ürün iadesi yapılamaz.
***PTT kargo taşımacılık hiz.ile firmamız anlaşmalıdır.
***Pttkargo Anlaşma kodumuzu 702036888 kargo yetkilisine vererek iade ve değişim işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.


T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.