sadsad x
asdasd
Mesafeli Satış Sözleşmesi

UZAKTAN MESAFELİ SATIŞ ŞÖZLEŞMESİ

halivadisi.com - merinosOutlet Online halı satış mağazası ile Müşteri arasındaki Sanal Ortamda uzaktan mesafeli Satış Sözleşmesidir.
Madde - 1
Is bu sözleşmenin konusu, satıcının, alıcıya satışını yaptığı, aşağıda nitelikleri ve satış fiyatı belirtilen ürünün satısı ve teslimi ile ilgili olarak 4077 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanunun; Mesafeli Sözleşmeleri Uygulama Esas ve Usulleri Hakkında Yönetmelik hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin kapsamaktadır.
Madde - 2
PAZARLAMACI SATICI BILGILERI
Fırsat Siteleri ETicaret Hizmetleri Limited Şirketi)
Madde - 3
ALICI BILGILERI
Tüm üyeler: Fırsat Siteleri ETicaret Hizmetleri LTD.Şirketi satış sitesi olan  halivadisi.com-merinosoutlet a üye olup alışveriş yapan tüm alıcılar. (Bundan sonra alıcı veya müşteri olarak anılacaktır).
Madde - 4
SÖZLESME KONUSU VE ÜRÜN BILGILERI:
Mal/Ürün veya Hizmetin; Türü, Miktarı, Marka/Modeli, Rengi, Adedi, Satış Bedeli ve Ödeme Sekli, sitede belirtildiği gibi olup, bu vaatler alıcıya bildirilmeden değişiklik gösterebilmektedir.

Madde - 5
GENEL HÜKÜMLER
5.1 - ALICI, Madde 4 te belirtilen sözleşme konusu ürünün temel nitelikleri,ürün özellikleri,vasıfları, satış fiyatı ve ödeme sekli ile teslimata ilişkin tüm ön bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder.
5.2 - Sözleşme konusu ürün, yasal 30 günlük süreyi aşmamak koşulu ile her bir ürün için alicinin yerleşim yerinin uzaklığına bağlı olarak ön bilgiler içinde açıklanan süre içinde alici veya gösterdiği adresteki kişi veya kuruluşa teslim edilir.
5.3 - Sözleşme konusu ürün, alıcıdan başka bir kişi veya kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi veya kurulusun teslimatı kabul etmemesinden dolayı SATICI sorumlu tutulamaz. Gidiş geliş kargo masrafları alıcıya ait olur.
5.4 " SATICI , sözlesme konusu ürünün saglam, eksiksiz, sipariste belirtilen niteliklere uygun ve varsa garanti belgeleri ve kullanim kilavuzlari ile birlikte satış faturası ile teslim edilmesinden sorumludur.
5.5 - Sözlesme konusu ürünün teslimati için is bu sözlesmenin elektronik ortamda onaylanmis olmasi ve satis bedelinin alıcının tercih ettigi ödeme sekli ile ödenmis olmasi sarttir. Herhangi bir nedenle ürün bedeli ödenmez veya banka kayitlarinda iptal edilir ise, SATICI ürünün teslimi yükümlülügünden kurtulmus kabul edilir.
5.6 - Ürünün tesliminden sonra aliciya ait kredi kartinin alicinin kusurundan kaynaklanmayan bir sekilde yetkisiz kisilerce haksiz veya hukuka aykiri olarak kullanilmasi nedeni ile ilgili banka veya finans kurulusun ürün bedelini SATICI ya ödememesi halinde, ALICI kendisi veya satis sözlesmesinde belirttigi kisi veya kuruma teslim edilmis olan ürünü 3 isgünü içinde SATICI ya göndermek zorundadir. Böyle bir durumda nakliye giderleri aliciya aittir.Eğer mamülü göndermez ise mamül bedelini satıcıya ulaştırması şarttır.
5.7 - SATICI mücbir sebepler veya nakliyeyi engelleyen hava muhalefeti, ulasimin kesilmesi gibi olaganüstü durumlar nedeni ile sözlesme konusu ürünü süresi içinde teslim edemez ise, durumu aliciya bildirmekle yükümlüdür. Bu takdirde alici siparisinin iptal edilmesini, sözlesme konusu ürünün varsa emsali ile degistirilmesini, ve/veya teslimat süresinin engelleyici durumun ortadan kalkmasina kadar ertelenmesi haklarindan birini kullanabilir. Alicinin teslim alamadığı siparisini iptal etmesi halinde, SATICI 7 gün içinde aliciya ait kredi karti fisinin iptali ve ilgili tutarin alicinin hesabina iade edilmesi konusunda ilgili banka nezdinde girisimde bulunur ve yapilan islem elektronik posta araciligi ile ALICIya bildirilir. Böyle bir durumda ilgili bankadan kaynaklanan gecikmelerden dolayi SATICI sorumlu tutulamaz.
5.8 - ALICI ve/veya ALICInin teslimat yapilmasi istedigi kisi ve/veya kurumlara teslim edilmis olan ürünlerin arizali veya bozuk olmasi durumunda, garanti sartlari içinde gerekli onarim veya degistirme isleminin yapilmasi için ilgili ürün veya ürünler SATICIya, ALICI tarafının teslim aldigi tarihten baslayarak 7 gün içinde gönderilir ve nakliye giderleri SATICI tarafindan karsilanir. Böyle bir durumda 7 günlük sürenin dolmasi halinde, ALICI teslim almis oldugu ürünü ilgili servisine kendisi götürmek zorundadir.
5.9- Is bu sözlesme, alici tarafindan elektronik olarak onaylandiktan(üyelik gerçeklestirikdikten sonra) merinosoutlet@hotmail.com adresine ulastirildiktan sonra geçerlilik kazanir. Ayrıca stok bilgileri Satıcı firmadan alınmadan yapılan alışverişlerde aksamalardan,iptallerden satıcı firma sorumlu tutulamaz.
Madde - 6
CAYMA HAKKI:
Alici, sözlesme konusu ürünün kendisine veya gösterdigi adresteki kisi/kurulusa tesliminden itibaren yedi (14) gün içinde cayma hakkina sahiptir. Cayma hakkinin kullanilabilmesi için
7 Günlük süre içinde SATICIya faks veya elektronik posta ile bildirimde bulunulmasi,ürün iade formunun doldulması ve site iletişim e-posta adresine mail yolu ile bildirilmesi ve ürünün 7. madde hükümleri çerçevesinde kullanılmamis ve ambalajinin zarar görmemis olmasi,Özel kesim, özel sipariş veya outlet ürünü,özel indirimli fiyatlı ürün olmaması,14 günlük iade sürecininin geçirilmemesi sarttir. Bu hakkin kullanilmasi halinde, 3. kisiye veya Aliciya teslim edilen ürünün SATICIya gönderildigine dair kargo teslim tutanagi örnegi kargo takip numarası ile satis faturasi aslinin iadesi zorunludur.

Değerli Müşterilerimiz;

  • 4 NİSAN 1996 Tarihinde 22620 - 6548000000030 Sayılı Resmi Gazetede Yayınlanan 54 Seri Nolu KDV genel tebliği B-Bendine göre iade edilmek veya değişim yapılmak istenen ürünlere ait Satın aldığınız ürünün Faturası Aslı olmadan Satıcı firma tarafından hiç bir işlem yapılmayacaktır.İade veya değişim yapılacak ürünün Satış belgesi ürün yanında gönderilmesi Yasal zorunluluğu vardır.

Bu belgelerin ulasmasini takip eden 7 gün içinde ürün bedelinin ALICInin kredi karti hesabina iade edilmesi için SATICI ilgili banka nezdinde girisimde bulunur. Ürün bedelinin iadesinde banka tarafindaki aksakliklardan dolayi SATICI sorumlu tutulamaz. Satış faturasinin aslinin gönderilmemesi durumunda katma deger vergisi ve varsa diger yasal yükümlülükler iade edilmez.Cayma hakkı işlemleri de otomatik olarak fes olur.
Alıcı, iade talebini elektronik ortamda satıcı elektronik iletişim adresine  ilettikten sonra 3 takvim günü içerisinde iade kargo bilgilerini ürün iade sayfasından giriş yapmalıdır. Bu süre içerisinde iade kargo bilgilerinin girilmemesi durumunda  24 saat içeresinde alıcı ürünü iade etmezse ürün merinosoutlet.com tarafından alıcının sistemden ilettiği talep otomatik olarak iptal olur.İade işlemlerinde faturanın da iade edilmesi fatura üzeri alıcı tarafından doldurulmuş ve iade sebebi yazılmış olmalıdır.Cayma hakkının kullanılması içinde ürünün hasarsız satıcya iadesi şarttır.Alıcı bu şartları kabul ederek alışverişini tamamlar.Cayma hakki kullanılmayacak ürünler içersine giren ürünlerde; sebepsiz yere sadece alıcı kendi özel isteği üzere satıcının bilgisi haricinde,keyfi iade edilmek istenen veya değişim talebinde bulunulan özel kesim ve outlet ürünleri ve özel fiyatlı ürünler kargo bedelleri ALICIya aittir. Ayrica, niteligi itibariyla iade edilemeyecek ürünler,Outlet ürünleri,özelfiyatlı ve özel indirimli ürünler,kullanılmış ve ambalajı açılmış ürünler,ambalajı yırtılmış ve bir başka müşteriye gönderilmeyecek hale gelmiş ürünler , tek kullanimlik ürünler,Özel kesim özel sipariş ürünleri,standart dışı özel talep üzere üretilen veya değiştirilen ürünler ayrıca, kopyalanabilir yazilim ve programlar, hizli bozulan veya son kullanim tarihi geçen ürünler için CAYMA HAKKI kullanılamaz. Her türlü yazilim ve programlar, DVD, VCD, CD ve kasetler, Bilgisayar ve kirtasiye sarf malzemeleri (toner, kartus, serit v.b) ve Hür türlü kozmetik ürünlerinde cayma hakkinin kullanilmasi, ürünün ambalajinin açilmamis, bozulmamis ve ürünün kullanilmamis olmasi,fatura aslının iadesi ve satıcı onayına sartina baglidir.

Madde - 7
YETKİLİ MAHKEME:
Is bu sözlesmenin uygulanmasinda, Sanayi ve Ticaret Bakanliginca ilan edilen değere kadar Tüketici Hakem Heyetleri ile ALICInin veya SATICInin kabul etmiş olacağı Kayseri TÜKETICI MAHKEMELERI yetkilidir. Siparisin elektronik ortamda onaylanmasi durumunda, ALICI is bu sözlesmenin tüm hükümlerini kabul etmis sayilir
UYARI !ÖNEMLİ NOT: halivadisi.com internet mağazası,Üretici tedarikçi firmalar ile işbirliği halinde satış yaptığından ,sürekli olarakta hem sanal hemde fiziksel mağazalarından hemde internet üzerinden satış yapıldığından  dolayı Sayın Müşterilerimizin mamül alımı yapmadan önce stok teyidi yapmaları önemle rica olunur.Stok teyidi yapmadan halivadisi.com E-Ticaret ten satın alınan mamüllerdeki geçikme teslimattaki problemlerden,teslim edememe,geç teslimat la ilgili sorunlardan mesul tutulamaz.Sitemiz ürün görselleri ve özellikleri ; üretici veya distribitör firmaların internet sitelerinden ve kataloglarından alındığından DOĞABİLECEK görseldeki ve ürün özelliklerindeki hatalardan dolayı firmamız sorumlu değildir. site üzerindeki halivadisi.com-un yazışma adresi olan,merinosoutlet@hotmail.com.meil adresimizden yazılı teyit alınmayan işlemlerden, tek taraflı yapılan sorgulmasız alışverişlerden ve kabul edilemeyen iadelerden  firmamız mesul değildir.iade edilecek ürünler kesinlikle halivadisi.com E-Ticaret sitesi anlaşmalı PTT Kargo veya site anlaşmalı kargo ile gönderilmelidir, aksi takdirde ürün kabulu yapılmamaktadır.Lütfen satın alma yapmadan veya iade hasarlı ürün göndermeden önce ;
0531/080 10 35--0531/080 10 55  nolu telefondan bilgi alabilirsiniz.

Taraflar bu yazılı şartları kabul ederek alışverişlerini tamamlarlar.Tüketici bu hususları okumuş ve kabul ederek alışverişini tamamlamış olurlar.

                                                                                               Keyifli ve kazançlı Alışverişler Dileriz

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.